Web Site

Kurumsal Web Site

Web Tasarım Alanında
Fark Yaratan Hizmet

Kurumsal web tasarım; mutlaka uzman bir ekip ve yenilikçi bir bakış açısı ile gerçekleştirilmeli. Bu kapsamda web tasarım firmaları; yaratıcı çözümler sunarak kaliteli olanı hedeflemeli. Aynı zamanda da web tasarım fiyatları açısından da uygun ve bütçe dostu çözümler sunulmalı.
İyi bir web tasarım yazılım, görsellik ve içerik açısından özgünlük tercih edilerek yapıldığı zaman olumlu geri bildirimler alıyor. Web tasarım yapan firmalar; hem müşterisine hem de müşterisinin ulaşmak istediği hedef kitlesine uygun bir web sitesi dizayn etmek için çok aşamalı bir süreç takip ediyorlar.

 Web Tasarımda
Uygulanan Aşamalar

İnternet sitesi yapan firmalar aşağıdaki süreçleri eksiksiz ve özgün bir biçimde yerine getirdiklerinde ortaya kurumsal ve etkileyici bir internet sitesi çıkıyor.  – Profesyonel web sitesi tasarımı için ilk aşama; web sitesi yapılacak birey, kurum veya şirket hakkında detaylı bir analiz yapmak. Özellikle firma tanıtım web sitesi tasarımı için detaylı olarak yapılacak sektör analizi özgünlük için büyük bir avantaj sağlıyor.  – Analiz aşamasından sonra profesyonel web tasarım firmaları; sitede tanıtılacak unsurlarla ilgili içerik ve görsel öğeleri dizayn ediyor. Profesyonel web tasarım alanında özgün içerik ve grafik animasyonlarının harmanlanması sitelerin daha yüksek hit almasını sağlıyor.  – Ancak sadece iyi bir web sayfası tasarımı hedef kitleye erişmek için yeterli değil. Bu nedenle web tasarım şirketleri adwords çalışmaları gerçekleştiriyor.  – Tasarlanan sitenin arama motorlarında ilk sıralara yükselmesi için web tasarım siteleri seo çalışmaları gerçekleştirerek sitenin hedef kitleye erişimini sağlıyor.  – Kurumsal web sitesi ile hizmet sunmaya başlayan firma artık ürün ve hizmetlerini daha kolay ve etkin bir biçimde sunma imkânı elde ediyor.

Neden Bizimle Çalışmalısınız?

İşletmelerin, kurumların ve bireylerin kimliğini yansıtmada önemli bir araç olan web tasarımı; teknolojinin gelişmesi ve daha fazla cihazın web ortamlarına erişmesi ile birlikte, uyumluluk, görsellik ve estetiğin bir araya geldiği, dolayısıyla profesyonel olarak ele alınmaya ihtiyaç duyulan bir ekosistem haline gelmiştir. Bu ekosistemde mevcut olan cihazlara uygun tasarımları hayata geçirebilmek için ihtiyacınız olan her şey burada!

Web tasarımı; işlevsellik ve görsel estetiğin birlikte oluşturduğu uyumun bir yansımasıdır. İnternet sitenizin, şirketinizin vizyonunu ve tecrübesini iyi ve doğru bir şekilde temsil edecek şekilde inşa edilmesi, önceliklerimizden yalnızca biridir.
Forza Ajans; sektördeki konumunuzu ve vizyonunuzu en iyi şekilde yansıtacak web sitesini tasarlarken, tecrübeli tasarım ekibi ve kullandığı analiz yöntemleri ile  istekleriniz doğrultusunda size en uygun proje için çalışır. Yenilikçi tasarım metodlarımız, web siteniz için estetik ve işlevselliği bir araya getirir. Ayrıca, yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen yazılımlar ile güncelleme konusunda kolaylığı ve hızı garanti ederek, ileride ortaya çıkabilecek maliyetleri en aza indirgemeyi amaçlar. Sizin sağladığınız bilgi ve dökümanları profesyonel bir şekilde analiz ederiz. Projeyi sizi yansıtan değerleri en iyi şekilde temsil edecek düzeye ulaştırana dek büyük bir özen ve hassasiyetle çalışmalarına devam ederiz.

Web Tasarım: Kullanılan Psikolojik Taktikler

İnsanlık tarihi geçmiş deneyimlerinden elde ettiği birçok veri ışığında dünyayla etkileşime girmektedir. Öğrendiklerimizi sürekli yeniler, neyi yapmamız veya yapmamamız gerektiğini edindiğimiz tecrübeler sonucunda öğreniriz. Örneğin; sıcak bir sobaya değmek isteyen küçük bir çocuğun eli yandıktan sonra bir daha dokunmayacağı gibi. 

Bugün birçok kişi internete erişebiliyor ve dolayısıyla bilgisayar ya da başka cihazlar kullanıyor. Kullanıcılar doğal olarak gezindikleri web sitelerini ve sosyal medyayı nasıl kullanacakları konusunda belirgin bir fikre sahipler. Bu fikirlerin oluşumu; insan zihninin inanılmaz yapısı ile doğru orantılı olması ve belirli uyaranlara tepki vermesi ile bugünün web tasarım dünyasının bazı taktikler geliştirmesine sebep oldu. Kullanıcıların verdikleri tepkiler bugün birçok program tarafından analiz ediliyor ve ortaya çıkan bilgiler ışığında belirli tasarım alternatifleri üretilebiliyor. Peki bu bilgiyi avantaja nasıl dönüştüreceğiz? Bu yazıda; ziyaretçi davranışları ve feedbackleri ile bunu nasıl oluşturmanız gerektiğini gösteren birkaç ipucundan bahsedeceğiz.

Ziyaretçilere eyleme geçme önceliği verin

Ziyaretçilerinize bir teşvik verildiğinde (örn. Hediye Çeki), özel bir işlem yapmasını şart koşarsınız. Böylece verilen her teşvik belirli bir mesaja sahip olur. Bu mesaj ziyaretçiyi harekete geçirici (call-to-action) bir nitelik taşımaktadır. Temel olarak web sitenizin; fikirler, içerikler, renkler, sesler ve resimler gibi birçok elemanını, ziyaretçiyi teşvik etmek için kullanabilir ve nasıl hareket etmeniz gerektiğini daha iyi düşünebilirsiniz.

“Öneri” gücünü kullanın

Web sitenizi ziyaret eden kullanıcıların her birinin seçeceği bir şey mutlaka vardır. Ana sayfadan doğrudan eylemde bulunmayı, sitenizin başka bir sayfasını tıklamayı veya sitenizi terk etmeyi seçebilirler. Web tasarımcılarının işi, ziyaretçinin istediği seçeneği seçmesine yardımcı olmaktır.

Sunduğunuz her şey için belirli seçimleri “en popüler seçim” ya da “en çok tercih edilen” gibi başlıklar ve farklı renklerle vurgulayabilirsiniz. Bu ziyaretçinin gözünün takılmasına ve kararsız olan ziyaretçi için gerçek bir öneri olmasına sebep olabilir.

Herşeyi açık, net ve basitçe anlatın

Site tasarımını yaparken düşülen hatalardan biri de ziyaretçinin her şeyi bildiğini düşünmektir. Bir ziyaretçi ana sayfanıza ulaştığında, işletmenizin ne yaptığı ile ilgili bir fikri bile olmayabilir. Tıklamalara sebep olacak her şeyden şüphe edip, başlığın bile anlattığınız hizmeti yansıttığından emin olmanız gerekiyor.

Web tasarımının sadece görsellikten ibaret olduğu düşüncesi yıkılalı çok oluyor. Günümüz web sitelerinin tasarımlarında oluşturulan; çeşitli analiz yöntemleri, kullanıcı davranışları ve deneyimleri, psikolojik taktiklerin uygulandığı geniş bir okyanusu andırıyor.

Hazırlanma süreci kaç gündür ?

Deneyimli personel kadrosu sayesinde hazırlanma süresi 1-3 gündür. En hızlı ve profesyonel çalışmalar sadece Forza Ajans’ta.

Neler Gerekiyor ? 

Markanızın ismi, firmanız hakkında bilgi, kullanmamızı istediğiniz renkler, beğendiğiniz bir tarz örneği ( varsa )