Video Reklam

Zekâ Küpü Logo İntro
Mühür Logo İntro
Baloncuk Logo İntro
Toplar Logo Hikâye
Elektronik Güç Logo Hikâye
Mekanın Sahibi Logo Hikâye
Gold Detay Logo İntro
Buz Kütlesi Güç Logo İntro
Cream Logo İntro
Poligon Logo Hikâye
Zekâ Logo Hikâye
Mekanik Top Logo İntro
Şimşek Logo İntro
WEB SİTE REKLAMI

Video Reklamları

Video Reklamları, satış ve hizmet taleplerini arttırma, kârda büyüme, müşteri potansiyelini arttırma günümüzde her firmanın istek ve amaçları arasında yer almaktadır. Rekabetinde artmasından dolayı artık firmalar bu amaçlar için çeşitli tanıtım faaliyetleri, etkinlikler ve reklam çalışmaları yapmaktadır. Ve her geçen gün bu faaliyetler firmalar için daha da önem kazanmaktadır. Bu faaliyetler arasında önemli bir yer kaplayan ve talebi yaşanan uygulama ise reklam faaliyetleridir. Artık reklam faaliyetleri sadece televizyon aracılığıyla sınırlı kalmayıp internet üzerinden de çeşitli çalışmalar yapılmaktadır. Bunlardan birideVideo Reklamlarıdır.

Hemen hemen artık her yerde karşımıza çıkan, son zamanlarda birçok firma tarafından da tercih edilen bir reklam türü olan Video Reklamları nedir? Video Reklamları,  internet üzerinden izlenilen videoların belirli yerlerine ya da doğrudan ekrana gelen görüntülü reklamlardır. Yani seyredilen videonun öncesi (preroll), ortası ( mid-roll) sonrası (post-roll) ya da etrafında ( content-marketing) görmüş olduğumuz reklam türüdür.

Avantajları nelerdir?

Video Reklamlar belirli bir sayfada sunuluyorsa eğer durağan bir açılış resmi olarak ortaya çıkar. İlgili kullanıcı açılan görüntü üzerinde bulunan izle butonuna ya da resme tıkladığında ise Video Reklam oynamaya başlar. İlgili Video Reklamın içerisine yerleştirilmiş Url sayesinde ise kullanıcı Video Reklamı yayınlanan hizmet ya da ürünün web sitesine otomatik giriş yapmış olur. Yine standart videolarda olduğu gibi Video Reklamlarda da ses ayarıyla istenildiği gibi oynanabilir ya da açılan videonun yerini ki böyle bir seçenek sunulmuşsa değiştirebilir.

Video Reklamların avantajları arasında en önemli olan Video Reklam veren firmaların doğru kitleye ulaşmalarını sağlamaları. Hedef kitleye her an ulaşabilme imkânı, videonuzun tıklanma oranı ile başarı ölçümü yapımı da Video Reklamların diğer avantajları arasında yer almaktadır.