Logo Tasarım

LOGO TASARIM ÖRNEKLERİ

3D MOCKUP GÖRSELER

LOGO TASARIM ÖRNEKLERİ

VEKTOREL ÇİZİM GÖRSELER

FİYAT TEKLİFİ ALIN

Firmanızın adeta kimliği olacak olan logo tasarımlarının her zaman sizleri bir kademe daha ön plana götürmektedir. Bu anlamda da artık sizler de logo tasarım işlemleriniz de kaliteyi yakalayabilecek ve sizler için özel olarak hazırlayacağımız logolar sayesin de müşterilerinizin her zaman aklında kalacaksınız. Görsel medya alanında ki en önemli faktör, firmanızın logosunun tasarımı gördüğü anda sizin firmanızın olduğunu akılda bırakmaktır. Tüm sektörler ile ilgili profesyonel logo çalışmalarımız beğenme garantilidir. Hayalinizdeki dizaynın bir tık ötesi kalitesinde hazırladığımız logo tasarımlarının örneklerini yukarıda inceleyebilirsiniz. Forza Ajans olarak Türkiye’nin en güvenilir logo tasarımı firması olmaktan gurur duyuyoruz.  Web sitemizden diğer şirketlere yaptığımız logo tasarımlarımızı inceledikten sonra ücretsiz fiyat teklifi alınız.

Logo Tasarım Hakkında

Logolar, firmaların kimliklerini yansıtır ve profesyonel ölçekte, firmaya uygun olarak tasarlanması gerekir. Çünkü kullanılacak olan logolar, firmaların tüm pazarlama faaliyetlerinde kullanılır ve bu nedenle, hataya kesinlikle yer vermez. Logo tasarım hizmeti almak istediğiniz firma da bu çerçevede tasarım programlarına hâkim olması gerekir. Bu şekilde hem logo tasarımları konusunda firmanızın kimliği yansıtılmış olur, hem de tasarım ile müşterilerinizin akıllarında kalmış olursunuz. Forza Ajans olarak, talep ettiğiniz logoyu, talep ettiğiniz renk, desen ve uygun içeriklerle en kısa sürede sizlere sunuyoruz.

Markalar Neden Logo Yeniler?

Logo bir markanın müşterilerine karşı oluşturduğu ilk görsel imajdır ve markalaşma süreci için çok önemlidir. Logoda kullanılan renkler, şekiller, yazı tipi gibi görsel unsurlar markanın kişiliği ile uyum içerisinde olmalıdır. Tüketiciler markayı en önce logolarıyla hatırlar.

Özellikle global markaların logolarını belli aralıklarla yenilediklerini mutlaka fark etmişsinizdir. Bizler de zaman zaman sizlerle en bilindik markaların logo tasarım serüvenlerini paylaştık. Peki logolar neden yenilenir? Bir marka için logo yenilemek ne anlama gelir ve logoların yenilenme sıklığı ne olmalıdır? Sizler için araştırdık.

Logo Yenileme Sebepleri Neler Olabilir?

1- Eğer logonuz markanızı doğru yansıtmıyorsa…

Bir marka kurmuşsunuzdur ve çok da önemsemeyerek bir logo çizdirmiş ve faaliyetlerinize başlamışsınızdır. Büyüme ve gelişme göstermiş pek çok bölgeye yayılmışsınızdır yani işler planlandığı gibi hatta belki de daha iyi gitmiştir. İlk logo tasarımı markanın gidişatındaki süreçten çok daha geride kalmış olabilir veya markanın çizdiği imajı yansıtmıyordur. İşte bu tür durumlarda tamamen yenilenmiş bir logo ile tekrar çıkış yapmak isteyebilir ve tüketicilerin gözünde markanızla özdeşleşecek olan şekil için daha çok özenmek isteyebilirsiniz.

2- Logonuz çağı yakalayamıyorsa veya eskimişse…

Günümüzde her şey çok sık değişiyor. Bu değişime ayak uydurmak bireysel olduğu kadar artık her kurum ve kuruluş için de zorunlu hale geldi. Markanızın logosu çağın gerekliliklerini karşılamıyorsa onu değiştirmeniz gerekebilir. Basit bir örnek verecek olursak şu dönemde minimal tasarımlar her zaman daha kullanışlı ve tercih edilebilirliği daha yüksek. Eğer logonuz fazla karmaşık ve akıl karıştırıcı ise onu daha minimal bir hale getirmek isteyebilirsiniz.

Microsoft çok uzun bir zamandır dünyanın en saygı duyduğu teknoloji şirketlerinden birisi olarak çağı yakalama ihtiyacı hissetmiş ve 2012’de logosunu yenilemiş. Volkswagen‘in yakın bir zamanda logosunu yenileme sebebi de elektrikli araçlara vereceği ağırlığı vurgulamak yani bir nevi ‘çağı yakalamak’ olarak yorumlanabilir.

REFERANSLARIMIZ

Logo Tasarımı Neden Önemlidir?

Günümüzde artık pazarlama faaliyetlerinin önemi her geçen gün artmakta ve bu artış, firmaların farklı alanlara yönelmesine sebep olmaktadır. Bu alanların başında ise, logo tasarım hizmeti gelir. Peki, logo tasarım hizmetinin önemi nedir? Firmaya ne kadar? Sizlere bundan bahsedelim.

·       Logo, kimliğiniz ve kendinizi yansıtma biçiminizdir.

·       Logo ile müşterilerinizin akıllarından kalabilirsiniz.

·       Tanıtım ve pazarlama faaliyetlerinizde logonuzu kullanarak, sektör deneyiminizi vurgulayabilirsiniz.

·       Bardak, poşet veya küçük kâğıtlara basılan logolar, müşterilerinizin daima kullanımında olacağı için, onların daima gözlerinin önünde olacaktır.

·       Logonuzun deseni, rengi ve içeriği ile kendinizi ifade edebilirsiniz.

·       Logo ile kurumsal kimliğinizi çevreye yansıtabilirsiniz.

·       Sizi yansıtan bir logo ile rakiplerinizden farklılaşabilirsiniz.

·       Çalışma alanınıza uygun bir logo ile hedef pazardaki kitleye kendinizi daha kolay kanıtlama şansına sahip olursunuz.

·       Yüzlerce kelime ile anlatabileceğiniz bir hizmeti, sizi yansıtan tek bir logo ile hedef kitleye ulaştırabilirsiniz.

Bizi takip edin güncellemelerimizden haberdar olun

Sıkça Sorulan Sorular

Logo tasarımı hakkında sıkça sorulan soruları sizler için yanıtlıyoruz. Sormak istediğiniz tüm sorularınız için bizi arayabilirsiniz. Firmamızdan ücretsiz danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. 

1- Proje dosyası matbaa baskı işlerinde kullanılabilir mi ?

Hazırladığımız Logo çalışmasını tüm baskı ve matbaa işlerinde istediğiniz boyutta çözünürlükte hiçbir bozukluk olmadan net şekilde bastırabilirsiniz. 1000 metre çarpı 1000 metre ölçüde bile baskı yaptırsanız kesinlikle çözünürlük Hd ve net olur. Proje dosyasını size 300 dpi CMYK olarak ayrıca hazırlıyoruz.

2- Hazırlanma süreci kaç gündür ?

Geniş personel kadrosu sayesinde hazırlanma süresi 1-3 gündür. En hızlı ve profesyonel çalışmalar sadece Forza Ajans’ta.

3- Kullandığınız programlar nelerdir ?

Firmanıza özel hazırlanan logo çalışması profesyonel olması için sadece tek program ile yapılmaz. Biz logo tasarımını Adobe İllustratör, Adobe Photoshop, Corel ve İnDesign programlarını kullanarak ortada muhteşem bir tasarım çıkartıyoruz.

4- Neler Gerekiyor ? 

Markanızın ismi, firmanız hakkında bilgi, kullanmamızı istediğiniz renkler, kurguladığınız ya da beğendiğiniz tasarım ( varsa )